Nowoczesna architektura : Międzynarodowe nagrody Piranesi 2011

Dzięki uprzejmości Marte.Marte Architekten Piran Days of Architecture (PDA) jest międzynarodową konferencją architektoniczną z jedną z najstarszych tradycji na świecie.
Po raz pierwszy zaprezentowany w 1983 roku, odbywa się co roku pod koniec listopada w uroczym, średniowiecznym mieście słoweńskim Piran.
Celem konferencji jest ocena aktualnych trendów w architekturze oraz przedstawienie najbardziej postępowych i innowacyjnych pomysłów w zakresie architektury i przestrzeni.
Konferencji tradycyjnie towarzyszą liczne wystawy architektoniczne.
Najważniejsza jest międzynarodowa wystawa architektoniczna najnowszych dzieł architektów z Europy Środkowej, którzy rywalizują o wyróżnioną międzynarodową nagrodę Piranesi, która w tym roku trafiła do Marte.Marte Architekten.
Więcej zdjęć i informacji o zwycięzcach po przerwie.
Międzynarodowa Nagroda Piranesi 2011 Marte.Marte Architekten, Aflenzbrücke, Lorüns, Austria, 2010 Dzięki uprzejmości Marte.Marte Architekten Projekt może być postrzegany jako rzeźba, a także osiągnięcie inżynieryjne.
Jest to architektura o rozsądnym stosunku do krajobrazu.
Odnosi się to do historycznych mostów kolejowych, ale jest przekształcany przez inną materialną i współczesną ekspresję.
Gładkość betonu odnosi się do elementów krajobrazu w otoczeniu.
Most bierze pod uwagę bezpieczeństwo i przyjemność użytkownika.
Wyróżnienie International Piranesi 2011 Magnani Pelzel Map studio, Renowacja Torre Porta Nuova, Wenecja, Włochy, 2011 Dzięki uprzejmości Magnani Pelzel Studio map Projekt jest sensowny dla starej substancji.
stara wieża w Arsenale w Wenecji.
Istotność rozwiązania zmniejsza się w celu wydobycia wartości starej struktury bez jej naruszania.
Zastosowanie sztucznego światła podkreśla walory starej architektury.
Minimalne, ale bardzo wyraźne gesty wyrażają postawę architektów, która jest zarazem pokorna i wyraźnie manifestowana.
Międzynarodowe wyróżnienie 2011 Nagroda Piranesi Student Stefan Jos, Berlin Stage, Germany, 2011, Graz University of Technology Dzięki uprzejmości Stefana Josa Rozwiązanie skutecznie interpretuje otwartą przestrzeń w kontekście Mies van der Rohe National Gallery.
Organizacja wewnętrzna zapewnia dużo miejsca na różne funkcje i czynności.
Międzynarodowe wyróżnienie 2011 Nagroda Piranesiego dla ucznia Michael Lammer, Centrum audytoryjne i kongresowe, Terezin, Czechy, 2011, Uniwersytet w Graz za uprzejmości Michaela Lammera Projekt, zlokalizowany w pobliżu byłego obozu koncentracyjnego Terezin, jest zintegrowany w miejscu o silnym historycznym znaczeniu.
znaczenie.
Rozwiązanie jest odpowiednie i dobrze zorganizowane.
Konfrontacja starego i nowego materiału jest dobrze zrównoważona.
Więcej informacji o nagrodach można znaleźć tutaj.
[więcej w: kantor kabaty, polistyren ekstrudowany, mrówka tarnów godziny otwarcia ]

Powiązane tematy z artykułem: kantor kabaty mrówka tarnów godziny otwarcia polistyren ekstrudowany