Nowoczesna architektura : laRinascente Piazza della Repubblica / 1 + 1 = 1

Dzięki uprzejmości + = Nowe rozszerzenie zaprojektowane przez + = Claudio Silvestrin Giuliana Salmaso architekci i planiści dla LaRinascente na Piazza della Repubblica we Florencji, są pomyślane jako symbol siły poprzez kwadrat, ale lekkości, w szczegóły skrzydła Archanioła w malarstwie Zwiastowania Filippa Lippiego.
Wizualnie nowe przedłużenie unosi się nad Palazzo del Trianon, zachowując jego autentyczną architekturę.
Więcej zdjęć i opis projektu po przerwie.
Nowa konfiguracja tworzy synergię między wolumetryczną symetrią istniejącego budynku z XIX wieku, który jest głęboko zakorzeniony w ziemi, a napięciami do nieba nowego współczesnego budynku.
Dzięki uprzejmości + = Lekkość staje się bardziej wyczuwalna dzięki materiałom nowej konstrukcji, która ma metaliczną strukturę i jest bardzo łatwa w montażu i demontażu; zaokrąglony jest tynkiem i wapnem, starożytnym materiałem, który celowo przekazuje poczucie niepokalanej.
Dzięki uprzejmości + = Architekci: + = Claudio Silvestrin Giuliana Salmaso architekci i planiści Lokalizacja: Florencja, Włochy Klient: laRinascente Współpracownicy: Charlotte Borghmans, Emilia Izquierdo, Francesco Muto, Stefania Odelli, Silvia Sola, Mariachiara Suriani Projekt rok : 2011 Obszar projektu: 1.600sqm (tylko rozszerzenie).
7200sqm (cały projekt)
[przypisy: węglobud, kantor kabaty, mrówka tczew ]

Powiązane tematy z artykułem: kantor kabaty mrówka tczew węglobud