Budownictwo wczoraj i dzis : Zwycięzca konkursu na budowę Harvard GSD Sukkah

Ren Tian Architekci: Ren Tian, Gu Lik Hang, Patchara Wongboonsin Lokalizacja: Cambridge, MA, USA Obszar projektu: 144 m.
Rok projektu: 2011 Zdjęcia: Ren Tian, Patchara Wongboonsin + 13 Konkurs na projekt Sukkah, organizowany przez Harvard GSD w połączeniu z Klubem Żydowskim sponsorowanym przez Harvarda Hillela, niedawno ogłoszono zwycięski projekt Tian Ren, Nicka Gu i Patchary Wongboosin.
.
Patchara Wongboonsin Stworzona jako emulacja 40-letniej podróży starożytnych Izraelitów przez pustynię, wąskie wejście Sukkah ściska jednostkę przed otwarciem się do głównej przestrzeni gromadzenia.
Wzornictwo drewnianego ekranu uzyskuje się za pomocą standardowych profili drewnianych skręcanych razem z prętami gwintowanymi.
Fasada działa zarówno jako ekran, który pozwala na zmianę wizualnego połączenia z zewnętrznym i strukturalnym wsparciem.
Zastosowano technikę konstrukcyjną, która w szczególności unika stosowania członów podłużnych w celu utrzymania płynnego języka warstwowego, który gra z wizualną przezroczystością przestrzeni wewnątrz, w zależności od kąta patrzenia.
.
Patchara Wongboonsin Zespół projektowy wykorzystał oprogramowanie parametryczne do ulepszenia projektu.
Proces ten umożliwił sprawne przeanalizowanie różnych aspektów projektu, począwszy od gęstości prętów, profili przekrojów i końcowych indywidualnych komponentów wyjściowych.
Sukka została zbudowana przy pomocy kilku wolontariuszy studenckich, oprócz konsultacji strukturalnych ze szwajcarskiego inżyniera Jurga Conzetta, który jest wykładowcą gościnnym w GSD.
Obecnie Sukka jest odwiedzana przez miejscową ludność studencką i sponsorów różnych działań.
Koniecznie sprawdź tutaj zawody Sukkah City w Nowym Jorku w 2010 roku.
.
Ren Tian
[więcej w: kopolimeryzacja, kopolimeryzacja przesuwne, mrówka tarnów ]

Powiązane tematy z artykułem: kopolimeryzacja mata grzejna warszawa mrówka tarnów