Budownictwo wczoraj i dzis : Zasady ochrony i konserwacji są fundamentalne dla ratowania opuszczonej architektury w Argentynie

Tourist Inn at A.
del Valle i Parador w San Pedro.
Image via Agustina Basile Trudno zapomnieć o rozbiórce Commissariat Clorindo Testa w Santo Pipó, a wraz z nim rozbiór części argentyńskiej architektury.
W celu rozwiązania problemów związanych z ratowaniem i ochroną zapomnianych i zniszczonych budynków , MMM3 (Modern Movement in Missions) Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych (UNaM) zorganizował wystawę 31 października w miejscowości A.
Del Valle.
Wystawa jest częścią 60-lecia innych prac architekta w Argentyńskie północno-wschodnie: turystyczne Paradores, trzy budynki zlokalizowane w A.
del Valle, San Ignacio i San Pedro, produkty architektów Borisa Davinovica, Augusto Gaido, Francisco Rossiego i Clorindo Testa.
Tourist Inn at A.
del Valle.
Image via Agustina Basile W 1956 r.
Rząd młodej prowincji w Misiones zaproponował modernizacyjny impuls swoich instytucji, gdzie architektura i urbanistyka byłyby instrumentami, które ujawniłyby się dzięki konkretnym świadectwom, które chciałyby umieścić prowincję w planie rozwoju, w którym był kraj.
opracowanie w tym momencie.
Krajowe konkursy projektów wstępnych nazwano w 4 etapach.
Tourist Inn at A.
del Valle.
Image via Agustina Basile Promocja turystyki odegrała strategiczną rolę w Ogólnym Planie Robót Publicznych: opracowanie planu promocji turystyki prowincjonalnej, który zaproponował budowę moteli, zajazdów i hotelu, któremu towarzyszyłaby poprawa istniejącej drogi infrastruktura.
Zwycięzcami konkursu na zajazdy turystyczne w miejscowościach A.
Del Valle, San Ignacio i San Pedro byli zespół Davinovica, Gaido, Rossiego i Testy.
60 lat po konkursie znajdujemy zajazdy w różnym stopniu ochrony.
Tourist Inn at A.
del Valle.
Image via Agustina Basile Obecnie jedynym uznanym za Municipal Heritage jest San Ignacio.
Pozostałe dwa zostały pozostawione bez ochrony, pomimo próśb i prezentacji złożonych przez zespoły badawcze odnośnych Rad Deliberatywnych.
Niskie uznanie tych dzieł przez władze miejskie, prowincjonalne i wspólnotowe, sprawiło, że bardzo trudno było je zachować bez odpowiedniej deklaracji.
Tourist Inn at San Pedro.
Image via Agustina Basile Obecnie kluczowe znaczenie ma potrzeba zajęcia się polityką ochrony i zachowania dziedzictwa architektonicznego.
Społeczność musi być aktywnym protagonistą poprzez podnoszenie świadomości i kampanie na temat prac.
Tylko w ten sposób zostanie wygenerowana świadomość, a budynki mogą zostać włączone do społeczeństwa, do którego zawsze należały.
Tekst dzięki uprzejmości Agustiny Basile.
[więcej w: mrówka turek, mrówka wadowice gazetka, mrówka tomaszów lubelski ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka tomaszów lubelski mrówka turek mrówka wadowice gazetka