Budownictwo i architektura : Udział Finlandii w Shenzhen w Hongkongu Biennale Urbanistyki i Architektury

Dzięki uprzejmości władz miasta Shenzhen Od 8 grudnia do 12 lutego w terminalu sztuki współczesnej OCT, miasta Shenzhen i Hongkong są gospodarzem 7.
Biennale Urbanistyki i Architektury, aw tym roku Finlandia po raz pierwszy weźmie udział w biennale.
Uczestnikami biennale są Muzeum Fińskiej Architektury, Forum Design Finlandii oraz projekt Newly Drawn, który reprezentuje młodych fińskich architektów.
Impreza zajmuje stanowisko w sprawie nowoczesnych zjawisk w Chinach, które urbanizują się w coraz szybszym tempie.
Od grudnia 2011 r.
Do lutego 2012 r.
Biennale analizuje różne aspekty urbanizacji, w tym studia przypadków dotyczące miast w wieku poniżej 60 lat, wystawę dotyczącą rozwoju publicznego transportu miejskiego i bieżących projektów budowlanych w Shenzhen.
Więcej informacji na temat wydarzenia po przerwie.
Helsinki to Światowa Stolica Designu w 2012 roku.
Światowa Stolica Designu jest inicjatywą Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Wzornictwa Przemysłowego (Icsid), która celebruje zalety designu.
Odbywa się co dwa lata, ma na celu podkreślenie osiągnięć miast, które naprawdę wykorzystują projekt jako narzędzie poprawy życia społecznego, kulturalnego i gospodarczego miast.
Wizja World Design Capital Helsinki 2012 rozszerza koncepcję projektu z towarów na usługi i systemy.
Oznacza to znalezienie rozwiązań dla potrzeb ludzi poprzez innowacyjny design i perspektywę dla użytkownika.
Użyteczność, trwałość i celowość to tematy roku.
Przy pomocy różnych rozwiązań projektowych w architekturze i usługach Finlandia osiąga dobre samopoczucie i zrównoważoną przyszłość.
I jaki jest związek z Chinami.
W ramach programu kulturalnego dla Shanghai World EXPO w 2010 roku zorganizowaliśmy wspólnie z chińskimi biurami architektonicznymi i chińskim think tankiem Moving Cities the Snowball Architecture seminariów w Szanghaju i Helsinkach.
W tym samym roku spotkaliśmy więcej chińskich architektów na Uniwersytecie Tianjin, gdzie zorganizowaliśmy dyskusję przy okrągłym stole we współpracy z uniwersytetem i magazynem UED.
Jesienią 2010 r.
Wydaliśmy specjalny numer wraz z pekińskim magazynem Art & Design, przedstawiającym interesujące nowe programy w Finlandii i Chinach, a także współpracę między chińskimi i fińskimi architektami, dziennikarzami, artystami, fotografami.
W ostatnich latach byliśmy świadkami powstania nowej chińskiej architektury.
Podczas naszych ostatnich wizyt w Pekinie, Szanghaju i Shenzhen zdaliśmy sobie sprawę, że istnieją podobieństwa między nową generacją chińskich architektów i fińskich architektów.
Te powstające biura opracowują własne sposoby pracy, a także ich właściwe / oficjalne programy i podejścia, a jednocześnie tworzą i budują nową, prawdziwą architekturę.
W Finlandii wyjątkowa kultura konkurencji zapewnia nowemu talentowi możliwość zdobywania znaczących prowizji, podczas gdy w Chinach sama objętość i szybkość przemian, urbanizacja, inwestycje i budowa tworzą bogaty i zróżnicowany teren dla różnych graczy.
Celem programu biennale w Shenzhen w Hongkongu jest zaoferowanie wglądu w najnowsze osiągnięcia fińskiej architektury poprzez wystawy i wydarzenia.
Celem połączenia profesjonalistów obu kultur jest ustanowienie i pogłębienie sieci fińskich i chińskich.
Finlandia będzie kontynuowała ten dialog w nadchodzących latach.
Nowe wydarzenia odbędą się w Chinach w 2012 roku, głównie w Szanghaju i Pekinie, we współpracy z mediami i uniwersytetami.
Program ma na celu stworzenie potencjalnych biznesowych i kreatywnych meczów między chińskimi i fińskimi architektami, a także zwiększenie ekspozycji i biznesu możliwości dla architektury fińskiej w Chinach.
Młodzi architekci należą do globalnego pokolenia, świadomego na arenie międzynarodowej, doświadczonego i świadomego.
Podczas gdy wielu ambitnych architektów pracowało i studiowało za granicą, a istnieje wiele dowodów na globalne trendy i koncepcje stosowane w lokalnych kontekstach, wydaje się, że starają się utrzymać krytyczny i entuzjastyczny związek zarówno z przeszłymi, jak i współczesnymi tradycjami.
Jednocześnie koncentrują swoje wysiłki na ulepszaniu i tworzeniu własnych podejść w praktyce.
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.
[hasła pokrewne: mrówka turek, psb stalowa wola, kopolimeryzacja ]

Powiązane tematy z artykułem: kopolimeryzacja mrówka turek psb stalowa wola