Budownictwo i architektura : Centrum zapobiegania katastrofom i edukacji (OODA)

Dzięki uprzejmości OODA OODA uważa, że w procesie tworzenia architektury nie mogą odnieść sukcesu bez wyobraźni, ponieważ jest to najbardziej wydajne narzędzie lub możliwość generowania scenariuszy, przewidywania przestrzeni i odkrywania nowych ambicji.
W przypadku tego unikalnego sprzętu ich podejście próbuje połączyć najbardziej wydajną artykulację programu z silną koncepcją, która ma sugerować ogólny temat zintegrowany z kontekstem Stambułu.
Główne komponenty programu wymagają określonego nakładania się połączeń, który generuje bezpośrednio oś poprzeczną spiętrzonych ze sobą przestrzeni.
A zatem, jako formalnie sterowana figuracja, to formalne porozumienie cierpi z powodu klęski żywiołowej.
trzęsienie ziemi .
i opada, aż do osiągnięcia stabilności strukturalnej na ziemi, tworząc jednocześnie topografię krajobrazu z tą samą zasadą.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Celem konkursu było stworzenie propozycji ośrodka w pełni wyposażonego w odpowiednią technologię i udogodnienia, aby być przygotowanym na katastrofę, która może wpłynąć na Stambuł i na rozwój świadomości społecznej na temat katastrof w ogóle, a konkretnie na temat trzęsień ziemi.
W tym czasie centrum będzie również prowadzić odpowiednie kursy, miejsca i seminaria.
Dzięki uprzejmości OODA We wnętrzu stworzyliśmy wielopoziomowe doświadczenie kosmiczne, w którym cały wymagany program jest połączony poprzez centralny punkt, który jednocześnie otrzymuje i kieruje społeczeństwo do interakcji z budynkiem.
Stworzyliśmy także progresywną koncepcję elewacji, która wprowadza i wzmacnia arabską atmosferę podczas reagowania.
poprzez kombinację gęstości i geometryczny rozwój napędowy.
do lokalnego środowiska.
Dzięki uprzejmości OODA Zewnętrznie zaprojektowana topografia została uzupełniona wzorcem kulturowym z Turcji, który nie tylko zwiększa relację między miastem a budynkiem, ale także aktywuje i organizuje wszystkie przestrzenie.
Odbywa się to za pomocą dużego zakrzywionego guzka, który owija parking, tworząc przestrzenie komercyjne na obwodzie i park dryfujący na górze.
Dzięki uprzejmości OODA budynek koncepcyjnie przyjmuje własną tożsamość w mieście i stanowi punkt orientacyjny, który przyciąga turystów do ich treści, a także przyciąga wszystkich mieszkańców w przypadku prawdziwej klęski żywiołowej w Stambule, która ma nowy krajobraz.
stać się głównym schronieniem w nagłych wypadkach.
trzęsienie ziemi czy powódź.
i budynek do pracy jako główne odniesienie.
Dzięki uprzejmości OODA Architekci: OODA Lokalizacja: Stambuł, Turcja Zespół projektowy: Diogo Brito, Rodrigo Vilas-Boas, Francisco Lencastre, Francisco Rugeroni, Mariana Cardoso, Duarte Fontes, Francisca Lopes dos Santos, Lourenço Rodrigues, Diogo Mesquita
[przypisy: olx brodnica, mrówka tarnów, mrówka tomaszów lubelski ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka tarnów mrówka tomaszów lubelski olx brodnica