Architektura 21szego wieku : The Holcim Awards 2011 dla zwycięzców z regionu Azji i Pacyfiku

Pierwsza nagroda 01 Niedawno ogłoszono zwycięzców nagród Holcim Awards dla zrównoważonego budownictwa w Singapurze w Singapurze.
Holcim Awards to międzynarodowy konkurs, który uwzględnia innowacyjne projekty i przyszłościowe koncepcje na poziomie regionalnym i globalnym.
Konkurs ma zachęcić architektów, planistów, inżynierów i właścicieli projektów do wyjścia poza konwencjonalne koncepcje zrównoważonego budownictwa w swojej pracy oraz do zharmonizowania problemów ekologicznych, społecznych i ekonomicznych.
Projekty i koncepcje z zakresu architektury, architektury krajobrazu, urbanistyki, inżynierii lądowej, inżynierii mechanicznej i dziedzin pokrewnych kwalifikują się do udziału w konkursie.
Więcej zdjęć i informacji o zwycięskich propozycjach konkursowych po przerwie.
Nagroda Holcim Awards Gold 2011 dla regionu Azji i Pacyfiku (100 000 USD) została przyznana projektowi, który modernizuje tradycyjną metodę budowlaną za pomocą skutecznych środków o niskim poziomie techniki poprzez inżynierię i projektowanie.
Earthen School Tipu Sultan Merkez, w małej wiosce niedaleko Lahore, w Pakistanie i zaprojektowany przez architekta Eike Roswag z Ziegert Roswag Seiler Architekten Ingenieure, Niemcy, jest zbudowany przy użyciu kobla (gliny, piasku, wody i słomy) na niższym piętrze w połączeniu z górne piętro wykonane z wypełnionych ziemią bambusowych ścian.
Intensywne badania nad budową kolby spowodowały znaczny wzrost wytrzymałości i trwałości oraz wydłużone okresy międzyprzeglądowe w porównaniu z poprzednimi podejściami.
Pierwsza nagroda 02 Nagroda Holcim Silver przeszedł na przekształcenie dawnej fabryki włókienniczej i sąsiednich gruntów w zakład produkcji rolnej o powierzchni 1,4 ha i punkt sprzedaży detalicznej w centrum Bangkoku.
Urban Stodoła Urban Farm zaprojektowana przez zespół projektowy pod kierownictwem Isavareta Tamoksa z TTH Trading ponownie wprowadza elementy samowystarczalności, jednocześnie ponownie łącząc produkcję i konsumpcję żywności.
II nagroda 01 Nagroda Holcim Brąz został przyznany zespołowi kierowanemu przez architekta Kena Yeanga z TR Hamzah & Yeang International za czternastopoziomowy budynek komercyjno-handlowy w federalnym mieście Putrajaya w Malezji.
Budynek łączy najnowocześniejsze technologie odpowiednie do wysokiej jakości użytkowania w dwóch połączonych ze sobą wieżach, które wykorzystują roślinność, aby aktywnie zmniejszyć zużycie energii, zapewnić osłonę przeciwsłoneczną i stworzyć komfortowe przestrzenie, uwzględniając wszystkie wymogi użytkowania.
Trzecia nagroda 01 Szczegóły wszystkich nagród Holcim 2011 Zwycięzcy, w tym zgłoszenia projektów i wysokiej rozdzielczości obrazy projektów i uroczystości można obejrzeć tutaj.
[więcej w: mrówka tomaszów lubelski, węglobud, pompa do studni kopanej ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka tomaszów lubelski pompa do studni kopanej węglobud