Architektura 21szego wieku : Oberglatt Gymnasium Extension / kit

Dzięki uprzejmości zestawu Po pożarze zniszczył foyer gimnazjum w Oberglatt w Szwajcarii, rada miasta poprosiła o nowe rozszerzenie do pozostałych części budynku.
Propozycja autorstwa kit architekci, która zdobyła drugą nagrodę w konkursie, płynnie łączy się z istniejącą strukturą, poprzez program, przestrzeń i formę.
Stare i nowe rozpływają się w jedno, nadając budynkowi z lat 70.
nową wyraźną tożsamość.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Najbardziej charakterystyczny jest przekrój starej hali sportowej ze sklepionym dachem.
Jego grzbiet i okap są przedłużane i przekształcane w przyjazny gest na wejście w czterech schodzących stopniach, tworząc przy tym serię świetlików.
Frontowa fasada jest triangulowana i zagłębiona, aby utworzyć zadaszoną strefę prowadzącą do budynku.
Dzięki uprzejmości zestawu Wewnątrz organizacji została rozbudowana i reinterpretowana główna organizacja istniejącego budynku, aby uwzględnić nowe elementy programu.
Podczas gdy flankujące bryły zawierają przestrzenie usługowe i obiekty sportowe, centralna przestrzeń sali gimnastycznej przekształca się w foyer.
Ta wielozadaniowa przestrzeń służy nie tylko jako wejście, ale może być również wykorzystywana na imprezy w różnych konfiguracjach z dużą przestrzenią sali gimnastycznej i zewnętrzną przestrzenią zdarzeń.
model 01 Materializacja wspiera także ideę stworzenia pojedynczego nowego podmiotu.
Włókno cementowe dachu biegnie nad okapem, aby zakryć boki nowej objętości, wzmacniając reprezentacyjne drzwi wejściowe i połączenie foyer z przestrzenią publiczną przed nim.
model 02 Architekci: zestaw Lokalizacja: Oberglatt, Szwajcaria Projekt krajobrazowy: noa Inżynieria budowlana: WGG Schnetzer Puskas Ingenieure AG, Zurych Inżynieria środowiska: energieatelier, Zurych
[podobne: mrówka turek, olx tarnowskie góry, olx malbork ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka turek olx malbork olx tarnowskie góry