Kącik architekta – 5 Innowacyjne modele biznesowe dla młodych praktyk architektonicznych

Biuro 3XN w Kopenhadze, Dania.
Obraz.
Marc Goodwin Zawód architekta to nieustanna debata na temat niezliczonych problemów, które mają wpływ na to, jak praktykujemy i jak ta praca może i powinna wpływać na otaczający nas świat.
Jako przewodniczący Forum Młodych Architektów AIA doskonale zdaję sobie sprawę z problemów, z jakimi borykają się następni pokolenie liderów praktyki: nieefektywne modele praktyki, które prowadzą do przepracowania, niedostatecznie wynagradzanego i wysoce niezadowolonego personelu.
Ciągle słyszymy, że sejsmiczna zmiana w sposobie działania firm jest konieczna, aby z powodzeniem przenieść profesję na wyższy poziom i zatrzymać talenty.
W październiku AIA zorganizowało swoje pierwsze w historii Laboratorium Innowacji w Praktyce, poszukując nowych modeli praktyki, aby podnieść wartość architektów i usługi, które świadczą swoim klientom w celu zainicjowania nowej debaty, która mogłaby podważyć status quo w zarządzaniu firmą.
Tych sześciu zespołów utworzono z myślą o stworzeniu 10 nowych innowacyjnych modeli ćwiczeń, które miałyby zostać rozbite,.
Shark Tank .
styl, po całodniowym hackathonie.
Uczestnicy głosowali następnie nad modelem najlepszych praktyk w konkursie People s Choice Award.
Wśród 10 miejsc znalazło się pięć głównych tematów do wyjazdu z Laboratorium Innowacji w Praktyce, które omówiono bardziej szczegółowo poniżej: Jennifer Matthews, Assoc.
AIA, pisze pomysły na ewolucję praktyki architektonicznej w przyszłości z kolegami z drużyny Michael ThrailKill, AIA i Abram Sustaita, AIA.
Zdjęcie dzięki uprzejmości AIA 1.
Praktyka w sieci Praca w sieci koncentruje się na fakcie, że jako architekci i projektanci możemy robić więcej wspólnie niż my sami.
Przykładem tego jest zwycięzca nagród, JAMB.
Chcieli stworzyć organizację opartą na członkostwie, w której małe i średnie praktyki mogą dołączyć do swoich zasobów, dzięki czemu staną się większymi graczami i będą bardziej konkurencyjne.
Christian Jordan AIA, Abigail Brown AIA, Michael Anglin AIA, Desmond Johnson AIA, Jared McKnight Assoc.
AIA i Katie Miller AIA z zespołu JAMB Collective przygotowują swój model treningowy do pitchingu dla uczestników.
Zdjęcie dzięki uprzejmości AIA Kolejny zespół, New [net] WORK, skupia swoją.
Sieć współpracy profesjonalistów.
zwiększyć dostępność badań, a także budować współpracę i sojusze między architektami, badaczami i innymi adwokatami w dziedzinie budownictwa.
Katie Miller, AIA, z biura Rossettiego w Detroit, prezentuje ofertę JAMB Collective, która ma podejście sieciowe do przyszłego modelu praktyki.
Zdjęcie dzięki uprzejmości AIA W każdym modelu, praktyka sieciowa stworzyła wspólne zasoby, które usuwają bariery fizyczne i tworzą biblioteki wiedzy, które pozwalają architektom ćwiczyć tam, gdzie ich najbardziej specjalistyczne umiejętności są najbardziej potrzebne.
Umożliwia także członkom sieci znalezienie partnerów, gdy potrzebne są określone zestawy umiejętności, które mogą nie zostać natychmiast wypełnione w ramach własnej firmy.
Dane do zwiększenia przychodów Teresa Coates AIA, Stephen Parker AIA, Jeffrey Pastva AIA przedstawiają Datalus.
idea roli danych w ewoluowaniu praktyki architektonicznej w przyszłości.
Dzięki uprzejmości AIA Kilka zespołów próbowało wykorzystać rosnący Internet Rzeczy jako okazję do przekształcenia danych o budynkach w źródło przychodów dla swojej firmy.
Zespół Datalus.
propozycją wartości jest stać się.
Google świata fizycznego.
poprzez agregowanie danych budynku w celu wpływania na kod i politykę, informowanie o dobrym projekcie, a także utrzymywanie i sprzedawanie swoich projektów i danych przez cały cykl życia budynku.
Podobnie, MOM + DAD wykorzystuje operacje monitorowania i konserwacji (MOM) w celu zapewnienia ciągła pętla zwrotna z projektowaniem, analizą i danymi (DAD).
Mają nadzieję na budowanie długotrwałych relacji poprzez ciągłe gromadzenie danych i analizę dla swoich partnerów.
Poszukiwacze rozwiązań Anthony Vanky AIA, Stephen Parker AIA, Jeffrey Pastva AIA przedstawiają swojemu zespołowi pomysł na ewolucję praktyki architektonicznej w przyszłości.
Dzięki uprzejmości zespołów AIA starano się odwrócić reaktywną naturę architektury, stając się poszukiwaczami problemów, zamiast czekać, aż klienci przyjdą do nich.
Zespół 4PIE zbiera problemy ze strategicznych partnerstw i pomaga im znaleźć rozwiązania, stawiając je w bezpośredniej konkurencji z firmami konsultingowymi, takimi jak IDEO i badania na uniwersytetach.
Starają się zarabiać na swoich rozwiązaniach IP poprzez licencje lub spin-off (play-equity) .4.
Freemium Service Models Ashley Clark, Assoc.
AIA, od LandDesign, Inc.
w Północnej Karolinie, dzieli projekt Design on Demand na integrację ekonomii gigów w praktyce architektonicznej.
Zdjęcie dzięki uprzejmości AIA Kilka zespołów wyglądało na przeszkadzające w interakcji klientów z projektantami podczas pobierania strony z gospodarki.
styl pracy.
Design on Demand łączy klientów z projektantami w ich potrzebach poprzez interaktywny portal internetowy.
Starają się podnieść pozycję zawodu poprzez dostępność i dać klientom o
[podobne: mrówka tarnów, mrówka turek, mrówka wadowice gazetka ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka tarnów mrówka turek mrówka wadowice gazetka