Budownictwo i architektura : Biegaj, skacz, ukryj i przesuwaj w nowo zaprojektowanej miejskiej dziecięcej grze ELEMENTAL

La Serpentina en el Parque Cultural de Valparaíso, Chile.
Image Cortesía de ELEMENTAL Nowy miejski plac zabaw dla dzieci przyciąga uwagę i energię dzieci w każdym wieku w centrum Parku Kultury Valparaíso (Chile).
Metalowa konstrukcja ma długość 40 metrów i kolorową falującą ścieżkę, w której dzieci mogą biegać, skakać, chować się i przesuwać.
La Serpentina to jeden z projektów przestrzeni publicznej zaprojektowanych przez ELEMENTAL (Alejandro Aravena).
Został zbudowany dla Somos Choapa w Chile i jest obecnie w Valparaíso w ramach XX Biennale Architektury i Urbanistyki w Chile.La Serpentina jest podobny do wyposażenia w Bicentenary Children s Park (2012) w Santiago.
La Serpentina jest jedną z dwóch interwencji wprowadzonych przez Somos Choapa na Biennale.
Drugi projekt jest prototypem z serią ekranów dotykowych zainstalowanych w głównym obszarze Parku Kulturowego Valparaíso, z uwzględnieniem ponad 100 konkretnych inicjatyw projektu.
Od architekta: Somos Choapa jest sojuszem pomiędzy gminami Illapel, Salamanca , Los Vilos i Canela, wraz z Minera Los Pelambres, którego celem jest zrównoważony rozwój prowincji Choapa.
Ten sojusz buduje wspólną agendę wśród społeczności, władz i sektora prywatnego, opracowując i wdrażając ponad 100 konkretnych inicjatyw.
Projekty przyczyniają się do rozwoju tych prowincji poprzez skoordynowane inwestycje publiczne i prywatne, dążąc do wykorzystania potencjału dobrze zaprojektowanego środowiska zbudowanego, które działa raczej jako silnik, a nie jako konsekwencja rozwoju.
Wynika to z potrzeby zastąpienia wyłącznej i pionowej relacji między przemysłem wydobywczym a społecznościami nowym paradygmatem rozwoju obejmującym wszystkie aspekty i poziomy.
Wynika to z potrzeby zastąpienia wyłącznej i pionowej relacji między przemysłem wydobywczym a społecznościami nowym paradygmatem rozwoju obejmującym wszystkie aspekty i poziomy.
La Serpentina en el Parque Cultural de Valparaíso, Chile.
Image Cortesía de ELEMENTAL ELEMENTAL i TIRONI są odpowiedzialne za opracowanie i rozwój portfela projektów i programów mogących poprawić jakość życia społeczności w obszarach przestrzeni publicznej i mieszkalnictwa, nawadniania i infrastruktury, usług miejskich, zdrowia, zatrudnienia, produktywna dywersyfikacja, bezpieczeństwo na drodze, edukacja i tożsamość.
W 2014 roku projekt rozpoczął się w Illapel, a następnie w Canela, którego celem było rozpoznanie potrzeb i pragnień ludzi.
Viva Salamanca rozpoczęła się w 2015 r., A Somos Los Vilos rozpoczęto w 2016 r., W ramach której zrealizowano program w całej prowincji.
Poniżej przedstawiamy przegląd inicjatyw podejmowanych w Somos Choapa.
Szkolenie liderów społeczności; ratowanie dziedzictwa żywnościowego; remediacja historycznych odpadów; budowa sztucznej plaży w celu odzyskania turystyki; a rozwój społecznie zintegrowanych dzielnic to tylko niektóre z tych inicjatyw.
La Serpentina en el Parque Cultural de Valparaíso, Chile.
Image Cortesía de ELEMENTAL La Serpentina, miejski plac zabaw dla dzieci, który odbywa tymczasowe międzylądowanie w ogrodach Parku Kultury Valparaíso, będzie częścią jednego z projektów przestrzeni publicznej, które zostaną zbudowane w prowincji Choapa.
Po Biennale Serpentyna pozostanie w Valparaíso do połowy grudnia, a następnie zostanie przeniesiona do Prowincji Choapa.
Wystawa będzie kontynuowana przez różne gminy prowincji, przekształcając się w objazdową wystawę Somos Choapa.
La Serpentina en el Parque Cultural de Valparaíso, Chile.
Image Cortesía de ELEMENTAL Informacje techniczneClient: Somos ChoapaProjekt: ELEMENTALProdukcja i montaż: FAHNEUDymisja modułu: 1m (szerokość) x 10m (długość) x 3m (wysokość) Całkowita długość w Valparaíso Cultural Park: 40 metrów.
Materiały: stal, tworzywo z recyklingu, z recyklingu gumyRok: 2017 La Serpentina en el Parque Cultural de Valparaíso, Chile.
Zdjęcie Cortesía de ELEMENTAL La Serpentina en el Parque Cultural de Valparaíso, Chile.
Image Cortesía de ELEMENTAL La Serpentina w Parku Kultury Valparaíso, Chile, Chile.
Obraz.
Nicolás Valencia
[więcej w: węglobud, tapeta kraina lodu, beton b25 cena ]

Powiązane tematy z artykułem: beton b25 cena tapeta kraina lodu węglobud